Sport

Sarmacka Liga Piłkarska

Głównym sportem, który jest obecnie reprezentowany w sarmackiej stolicy jest piłka nożna, której rozgrywki odbywają się w ramach Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Liga działa nieprzerwanie od 2006 roku i obecnie składa się z czterech klas rozgrywkowych. Rozgrywki odbywają się w ramach ligi prywatnej na stronie http://xperteleven.com. W zabawie bierze udział kilka drużyn z Grodziska.

CKS Grabarnia Grodzisk — największe sukcesy Cmentarnego Klubu Sportowego to mistrzostwo kraju w sezonie XIX oraz puchar w sezonie XXI. Od 2009 roku drużyna ma jednego trenera i zdecydowaną większość tego czasu spędziła w najwyższej klasie rozgrywkowej.

FC Grodzisk — jak na razie drużyna nie zdobyła żadnego trofeum ale w XXIII sezonie skończyła sezon na 4-tym miejscu. Godne zaznaczenia jest to, że drużynę prowadzi ten sam trener od 2008 roku.

Hetman Grodzisk — drużyna walcząca o historyczny awans do Ekstraklasy.

KS Anioły Grodzisk — klub z bogatą historią znany głównie jako Młot Sigmara Anheim. Od 2015 przeniesiony do Grodziska. Mistrz Księstwa w sezonie XVIII oraz 6 krotny zdobywca pucharu.